Μικροελεγκτές PIC18-Q41 προ-αποδέσμευσης
Image of Pre-Release button
Microchip Technology
Η σειρά MCU 8-bit της Microchip διαθέτει βελτιωμένες δυνατότητες διεπαφής αισθητήρων
Χαρακτηριστικά
  • 64 MHz εσωτερικός ταλαντωτής
  • Μνήμη προγράμματος Flash έως 64 kB
  • Μέχρι 4 kB δεδομένων SRAM
  • 512 kB δεδομένα EEPROM
  • Τελεστικος ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ
  • 12-bit ADC με υπολογισμό (ADCC), μέχρι 17 κανάλια
  • Δύο DAC με μνήμη 8 bit
  • Τρία διπλά PWM 16-bit παρέχουν έξι έξοδοι PWM
  • Υπολογιστής χωρητικότητας χωρητικότητας υλικού (CVD)
  • Η δυνατότητα παρατεταμένης διακοπής (VI) επιτρέπει τον ταχύτερο χρόνο απόκρισης διακοπής
  • Το διαμέρισμα πρόσβασης μνήμης (MAP) προσφέρει προστασία εγγραφής στον bootloader
  • Συμπληρωματική γεννήτρια κυματομορφών (CWG)
  • Δύο συγκριτές
  • Ανίχνευση μηδενικού σταυρού (ZCD)
  • Παράθυρο παρακολούθησης παράθυρου (WWDT)
  • Περιφερειακή επιλογή PIN (PPS)
  • Μορφοποιητής σήματος δεδομένων (DSM)
  • Τρεις UARTs? ένα UART υποστηρίζει πρωτόκολλα LIN / DMX / DALI
  • SPI και I²C
  • Λειτουργίες χαμηλής κατανάλωσης ενέργειας
  • Ευρεία περιοχή τάσης λειτουργίας: 1,8 V έως 5,5 V